USDTRY 02.07.2019

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

09:15 USDTRY 5.65

DESTEKLER  5.59-5.54-5.47

DİRENÇLER  5.72-5.80-5.86

G-20 zirvesinde gelen iyimser mesajların ardından Türk Lirası haftaya yükselişle girdi. USDTRY kuru 5.62 seviyesine yaklaşan bir gerilemenin ardından 5.65 civarında yatay bir seyirde güne giriyor.

Trump ve Erdoğan gelişmesinin ardından değer kazanan Türk Lirası gelişmekte olan ülke para birimleri en çok kazanç elde eden para birimi olarak pozitif ayrıştı.

Bugün veri takvimi açısından oldukça sakin görünüyor. Ancak siyasi ve jeopolitik haber başlıkları kur üzerinde etkili olabilir. Bu nedenle yatay hafif aşağı yönlü seyrin devamı beklenebilir. Bu hafta özellikle Cuma günü  ABD tarım dışı istihdam rakamları önemli. Bu veri kurda oynaklığı arttırabilir. Şu an bulunduğu 5.65 seviyesi son derece önemli bir seviye bunun altında kalırsa 5.60 altına sarkmalar hatta 5.50 seviyesini hedefleyen bir düşüş de görülmesi ihtimali bulunuyor. Ancak ağırlıklı olarak 5.60-70 bandında günü geçirebiliriz. Aşağı yönlü seyrin ne kadar kalıcı olacağı ve ne kadar derinleşeceği merak konusu. Bu konuda net bir şey söylemek şu an için zor ama bu hafta özellikle ABD verileri ardından yön belirginleşebilir. Bu veriye kadar yatay hafif aşağı yönlü seyrin devamı beklenebilir.

Yazar: gokhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir