EURUSD 28.06.2019

GÜNLÜK PİYASA RAPORU

08.20 EURUSD  1.1362

DESTEKLER: 1.1350-1.1331-1.1315

DİRENÇLER: 1.1385-1.1401-1.1420

G-20 toplantısı yaklaşırken son derece önemli görülen ABD-Çin arasındaki ticaret görüşmeleri meraklar bekleniyor. Piyasalarda Fed’in faiz indirim beklentilerini de etkileyebilecek kadar önemli olan bu görüşmeler öncesinde EURUSD paritesi net bir yön belirlemekte zorlanıyor.

Perşembe günü ABD ve Çin arasında geçici de olsa bir uzlaşmaya yaklaşıldığı yönünde haberler geldi. Ne var ki, bu iyimser haberler kısa ömürlü oldu. Zira Başkan Trump’un danışmanı Kudlow toplanı için önceden belirlenmiş koşulların bulunmadığını ve ABD’nin hala Çin ürünlerine ek gümrük vergisi uygulama ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Sonuç olarak piyasalar daha da temkinli hale geldi. Asya borsalarında hafif kayıplar yaşandı. Bunun sonucunda EURUSD paritesinin yatay seyrini sürdürmesi beklenebilir. Bugün Amerika’dan gelecek olan ABD kişisel harcama, kişisel gelir ve  Fed’in en sevdiği enflasyon ölçütü olan çekirde PCE rakamları paritede hareketlenmelere yol açabilir. Ama paritenin daha büyük ölçüde hareketlenmesi Cumartesi günü yapılacak olan ABD-Çin görüşmesinin ardından olacaktır.

Yatay karışık sinyallerin geldiği paritede işlem yaparken temkinli olmak ve yön bulana kadar kenarda kalmak uygun bir strateji olabilir.

Yazar: gokhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir