ALTIN 27.06.2019

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

08:37 ALTIN  1406

DESTEKLER   1404-1401-1398

DİRENÇLER  1.409-1412-1421

Önceki seansta yaşadığı keskin düşüşün ardından altın fiyatları güne istikrar bularak giriyor. Yatırımcıların bu hafta sonunda ABD-Çin arasında ticari konularda yapılacak görüşmeleri bekliyorlar. Ayrıca ABD faizlerinde büyük indirimler olacağı yönündeki beklentilerin yeniden gündeme gelmesi ise yükseliş bekleyenleri heyecanlandırıyor.  Altın bu gelişmelerle güne 1.411-1404 bandında giriyor.

Ticaret görüşmelerine dair belirsizlikler devam ediyor. Eğer bir uzlaşma olmazsa altın destek bulabilir ama tersi durumda baskı altına girecektir. Yani aşağı yönlü bir düzeltme görebiliriz. Ayrıca doların az da olsa güçlenmesi altına baskı kuruyor. Fed yetkililerinden gelen son açıklamaları hafta başında son üç ayın dibini gören dolara destek olmuştu. Fed önümüzdeki dönemler için faiz indirimi sinyalleri vermiş olsa bile kısa vadede ekonomik göstergelerde bir iyileşme olursa diğer merkez bankalarının faizleri sabit tutması durumunda Fed’de faiz indirimlerini geciktirebilir.

Teknik olarak bakarsak altın 1.404$ desteği civarında istikrar bulabilir ama altına kırılması 1.400$ altı seviyeleri gündeme getirebilir. Yukarı da  1.420$ üzerine çıkabilecek potansiyeli bulunuyor. Ama bu nokta üzerinde dirençler güçlü görünüyor. Sinyallerimiz gün içerisinde aşağı yönlü günlükler ise yukarı yönlü görünüyor.

Yazar: gokhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir